Den žáka na ZŠ Na Výsluní

Ve středu 20. 4. jsme jeli do Uherského Brodu na Základní školu Na Výsluní. 

V 7:45 nám jel autobus. 

První hodinu jsme měli chemii. Dělali jsme pokusy a ve značkách na jednotlivé prvky jsme hledali různá slova. Druhou hodinu jsme měli angličtinu. Chodili jsme po stanovištích a plnili úkoly v angličtině. Třetí hodinu jsme měli výtvarku. Barvili jsme kamínky. Udělali jsme si podklad akrylovými barvami a zbytek jsme dokreslili speciálními fixami na kamínky. Čtvrtou hodinu jsme šli do dílen. Vyrobili jsme si stojánek na mobil. Nejprve jsme jednotlivé části dřeva museli zabrousit a potom je  složit do sebe.

Ve škole se mi líbilo, ale nestihli jsme se podívat do kuchyňky, na 3D tiskárnu a do tělocvičny. Mají to tam pěkné a moderní, doporučuji se tam podívat.

Míša

 

Ve středu 20. dubna jsme jeli do školy v Uherském Brodě.

Měli jsme chemii, angličtinu, výtvarnou výchovu v různých učebnách.

V chemii jsme byli rozděleni do skupin. Do mé skupiny patřil Jura a Lukáš M.

Vystřídali jsme se s 5. B, oni šli na hodinu chemie a my na hodinu angličtiny.                

V anglickém jazyce jsme hráli v angličtině. Výtvarná výchova mě potěšila, protože bylo malování na kamínky. To mám ráda. V dílnách pro nás byla připravena výroba stojánku na telefon. Škoda, že jsme nebyli tělocvičně. Tělocvik mám ráda.

Škola se mi líbila. Ještě se musíme rozmyslet, kam půjdu do šesté třídy.

Lucka

 

Tento týden ve středu jsme byli Na Výsluní. Pozvala nás paní ředitelka.

Nejdříve jsme šli do sborovny, tam jsme si sedli. Potkali jsme tam  Adama, který nám dal klíčenku, a taky jsme dostali perníky. 

První hodinu jsme šli do učebny chemie a fyziky, kde tam jsme dělali experiment s jedlou sodou a octem -  bylo to dobré. Potom jsme šli na angličtinu. Tam byly různé anglické úkoly, já s Kubou jsme prošli skoro všechny kromě dvou. Pak jsme šli do výtvarné učebny, tam jsme malovali na kamínky. Kuba nakreslil kamion DAF, já jsem maloval TATRU z rallye Paříž - Dakar . 

Pak jsme šli do dílen, kde tam jsme si vyrobili stojan na mobil. Škoda, že jsme nebyli v učebně informatiky.

Ondra

 

Na Výsluní se mi líbila chemie a výtvarka. Moc mě nebavila práce se dřevem. Znám tam hodně dětí. Je škoda, že jsme neměli informatiku, chtěl jsem si něco vytisknout ze 3D tiskárny. A chtěl jsem jít na hřiště hrát fotbal.

Zajímavá byla taky angličtina, vybral jsem si do dvojice Matyho. Plnili jsme různé úkoly - hry, které mě moc bavily.

 Luke